آیین بازگشایی کتابخانه آیت الله گلپایگانی برگزار شد
نوامبر 2, 2018
وضع کتابخانه‌های قم را با گذشته مقایسه می‌کنیم خیلی پیشرفت خوبی داشته
نوامبر 10, 2018

میراث مکتوب – حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی عماد، مدیر کتابخانۀ آیت‌الله گلپایگانی در آیین بازگشایی و افتتاح بخش‌های جدید این کتابخانه در قم از وجود تعداد قابل توجهی از نسخ خطی در این کتابخانه خبر داد.

 مدیر کتابخانۀ آیت‌الله گلپایگانی در این ارتباط عنوان کرد که در بخش نسخ خطی حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ کتاب در این کتابخانه نگهداری می‌شود که یکی از سرمایه‌های حوزه علمیه قم به شمار می‌رود و علاوه بر اینها بیش از ۵ هزار نسخه سنگی و سربی نیز در کتابخانه نگهداری می‌شود.

در این مراسم همچنین آیت‌الله استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در سخنانی با اشاره به جایگاه قم در کتب خطی اظهار داشت: از حیث کتب خطی، قم در جایگاه ویژه ای قرار دارد و در کتاب‌های فهرست نویسی گفته شده ۳۰۰ هزار نسخۀ خطی در ایران وجود دارد که می‌توان به جرات گفت نیمی از کتب خطی ایران در قم است.

لازم به ذکر است آیین بازگشایی و افتتاح بخش‌های جدید کتابخانۀ آیت‌الله گلپایگانی شامگاه شنبه ۲۲ دی ماه با حضور آیت الله حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسۀ جامعۀ مدرسین حوزۀ علمیۀ قم، آيت‌الله رضا استادی عضو جامعۀ مدرسین و احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، مدیران، مسئولین و اساتید حوزه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *